OBRAZEM: Soubor Divadla Járy Cimrmana v Českém rozhlase. Herci podepisovali knihu Půlstoletí s Cimrmanem

V budově Českého rozhlasu se podepisovali současní i bývalí členové Divadla Járy Cimrmana. Autogramy rozdávali mimo jiné Zdeněk Svěrák, Jiří Menzel nebo Jaroslav Uhlíř. Zájemci si také mohli nechat podepsat knihu Půlstoletí s Cimrmanem. Na akci dorazilo přibližně 1200 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autogramiáda knihy „Půlstoletí s Cimrmanem“ v Českém rozhlase, Zdeněk Svěrák | Foto: Filip Jandourek

Prvním zájemcům o podpis se dveře budovy Českého rozhlasu ve Vinohradské ulici otevřely v 16 hodin.

Na společnou autogramiádu přišli téměř všichni současní členové soboru. Pozvání přijali i někteří bývalí členové, třeba Jiří Menzel nebo Jaroslav Uhlíř.

Celkem 15 tvůrců podepisovalo především vzpomínkovou publikaci Půlstoletí s Cimrmanem. Divadlo Járy Cimrmana totiž letos zahájilo jubilejní 50. sezonu. K této příležitosti si soubor připravil i slavnostní představení po celé republice.

OBRAZEM: Na Tanvaldsku oslavovali českého génia. Tisíce lidí zahájily 50. sezonu Divadla Járy Cimrmana

Číst článek

„Chystáme ještě další akce. Hlavně to nechceme slavit jen v Praze, ale i mimo ni. Chystáme slavnostní představení po celé republice v průběhu celé 50. sezony,“ popsal člen souboru Václav Kotek.

Každá ze tří dobročinných organizací - Nadační fond Českého rozhlasu, Nadační fond Slunce pro všechny a Centrum paraple - také převzala šek v hodnotě zhruba 130 tisíc korun, což byl výtěžek ze sbírkové akce Cimrman pomáhá. Poslední podpisy herci rozdali kolem osmé hodiny večerní.

Soubor Divadla Járy Cimrmana v Českém rozhlase. Herci podepisují knížku Půlstoletí s Cimrmanem | Foto: Kristina Roháčková

Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme