Další zájemce o Hrad. Kandidaturu oznámil v minulosti trestaný exposlanec Chaloupka

Zájem ucházet se o prezidentskou funkci v pondělí oficiálně oznámil někdejší poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka. V minulosti na sebe upozornil mimo jiné ústavní žalobou na církevní restituce nebo výroky na adresu Romů, za něž byl odsouzen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předvolební speciál Radiožurnálu, Otto Chaloupka | Foto: Filip Jandourek

Jak Chaloupka uvedl na svém webu, kandidovat hodlá kvůli tomu, že "chce vrátit důstojnost na Hrad a vrátit lidem důvěru ve vedení naší země". "Není mým cílem lacinými tématy manipulovat masy, hledat a zneužívat právě teď populární témata, lhát lidem a říkat věci, které nemyslím upřímně, jen abych se zalíbil co nejvíce z nich," prohlásil.

Šestapadesátiletý Chaloupka byl poslancem za Věci veřejné v letech 2010 až 2013, na sklonku mandátu založil stranu Republika, s níž se neprosadil ani v senátních, ani v evropských volbách. Loni ze strany, v níž byl předsedou a později místopředsedou, odešel, aby mohl kandidovat jako nestraník.

Účty kandidátů. Drahoš s Hilšerem sbírají peníze po tisícovkách, Horáček si poslal 11 milionů

Číst článek

Před třemi lety byl Chaloupka odsouzen za výroky na adresu Romů v souvislosti s jejich útokem na manželský pár v Duchcově na Teplicku k podmíněnému půlročnímu trestu vězení. Soudní verdikt nezvrátil ani u Ústavního soudu.

Chaloupka ještě jako poslanec na svém facebookovém profilu kritizoval snahu romského předáka uvedený útok bagatelizovat. "Lidi jsou na hraně a ještě pár takovýchto cikánských provokací a začne mazec. A pak je neochrání ani těžkooděnci," uvedl mimo jiné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme