Nejvyšší soud zrušil rozsudky nad bývalými manažery dopravního podniku

Nejvyšší soud vyhověl dovolání bývalých manažerů pražského dopravního podniku a zrušil rozsudky nad Tomášem Petanou a Janem Suntychem v jedné z větví kauzy opencard. Případem se budou znovu zabývat nižší soudy. Informuj o tom server Hlídací pes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opencard

Opencard | Foto: Filip Jandourek

Petana a Suntych dostali tresty 2,5 a dva roky vězení s podmíněným odkladem za porušení povinností v souvislosti s projektem opencard. Nejvyšší soud poprvé rozhodl o zrušení rozsudků už loni v polovině prosince. Čekalo se ovšem na vyhotovení písemného zdůvodnění, v těchto dnech je rozhodnutí rozesíláno nižším soudům. Informaci přinesl server Hlídací pes.

Podle rozsudku měli oba manažeři způsobit při přípravě smluv s firmou Haguess škodu přes 20 milionů korun. Měli by uhradit podniku 350 tisíc a 250 tisíc korun, se zbytkem nároku justice odkázala dopravní podnik na civilní řízení.

Petana byl v dopravním podniku ředitelem úseku služeb, Suntych vedoucím oddělení IT. V roce 2007 doporučili uzavřít smlouvu s firmou Haguess na dodávku softwaru. Soud jim vytkl, že věděli, že cena navržená firmou je nadhodnocená a smlouva má být pro podnik nevýhodná.

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme