Posun v případu exsenátora Nováka. Německý soud brzy rozhodne o jeho vydání do Česka

Vrchní státní zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem dokončilo zpracování případu bývalého českého senátora Alexandra Nováka a podalo žádost, aby vrchní zemský soud potvrdil přípustnost jeho vydání do České republiky. Německý soud rozhodne zřejmě v nejbližší době. Novák v Česku čelí obvinění z manipulací při rozdělování evropských dotací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexandr Novák

Alexandr Novák | Foto: Fotobanka Profimedia

Bývalého politika zadržela německá policie 24. prosince loňského roku na letišti ve Frankfurtu. Začátkem ledna ho vrchní zemský soud poslal do vydávací vazby, kterou v únoru prodloužil. Protože Novák odmítl zjednodušené řízení, musí nyní tento soud posoudit přípustnost jeho vydání do Česka.

Podezřelé projekty z ROP Severozápad: Projděte si v mapě jeden po druhém

Číst článek

„Náš úřad podal žádost, aby vrchní zemský soud ve Frankfurtu nad Mohanem vydání prohlásil za přípustné,“ sdělil v pondělí ČTK mluvčí vrchního státního zastupitelství ve Frankfurtu Alexander Badle. Jeho úřad má případ na starosti a v poslední době zpracovával doplňující podklady zaslané z Česka.

Obvinění Nováka se týká manipulací v rámci Regionálního operačního programu Severozápad v Ústeckém a Karlovarském kraji. V případu je obviněno 24 lidí, jsou mezi nimi politici, vysocí úředníci a podnikatelé.

Policie propustila advokáta stíhaného za podplácení. Soudce Novák v cele zůstává

Číst článek

Jedenašedesátiletý Novák, který má i německé občanství, byl v minulosti odsouzen ke čtyřem rokům vězení za přijetí více než čtyřicetimilionového úplatku. Soud ho v roce 2015 podmínečně pustil na svobodu po odpykání poloviny trestu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme