Prezident udělil sedmou milost. Dostal ji muž s rakovinou odsouzený za majetkové zločiny

Miloš Zeman prominul v úterý trest vážně nemocnému muži odsouzenému za majetkovou trestnou činnost a nedovolené ozbrojování. Hrad to zdůvodnil tím, že zdravotní stav muži další výkon trestu neumožňuje. Jde o v pořadí sedmou milost udělenou současným prezidentem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: Filip Jandourek

„Prezident republiky přihlédl k velmi závažnému onkologickému onemocnění omilostněného, který nyní podstupuje bezodkladnou, specializovanou a náročnou léčbu a prominul mu zbytek trestu odnětí svobody uloženého za majetkovou trestnou činnost a nedovolené ozbrojování,“ uvedla kancelář prezidenta v oficiálním prohlášení.

Podle Ovčáčka aligátor s vizí. Co skutečně padlo v rozhovoru se Zemanem v roce 1990

Číst článek

„Prezident republiky vzal v úvahu jeho dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav, který mu již další výkon trestu neumožňuje a pro který mu byl výkon trestu soudem přerušen,“ vysvětlil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček rozhodnutí. Podnět k posouzená žádosti mu dal ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Většinu dosavadních milostí zdůvodnil Hrad také vážným zdravotním stavem odsouzených a jednu milost prezident udělil na základě žádosti papeže mladé ženě, která se ve vězení starala o malé dítě.

Už před prezidentskými volbami v roce 2013 se Zeman zavázal, že nebude udělovat milosti, s výjimkou striktně omezeného okruhu humanitárních případů. Pravomoc v udílení milostí převedl v listopadu 2013 na ministerstvo spravedlnosti.

Loni v prosinci omilostnil prezident také muže s onkologickým onemocněním, který byl odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Ovčáček tehdy sdělil, že milost Zeman udělil přesto, že odsouzený je "značným recidivistou".

ČTK, moš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme