Za rozhovor pro Playboy zaplatila radnice 48 tisíc. Šlo o peníze na propagaci, brání se starosta Prahy 6

DOKUMENT V ČLÁNKU. Kancelář městské části Prahy 6 měla zajistit PR články v lifestylových časopisech a výsledkem byl i rozhovor starosty Ondřeje Koláře z TOP 09 v erotickém časopise Playboy. Radnici přišel na 48 400 korun. Po interpelaci Antonína Nechvátala ze Strany zelených se starosta brání. "Neříkám, že je to správně, že se to takhle stalo, ale vyvodil jsem důsledky," uvedl pro Zpravodajský web Českého rozhlasu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09)

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) | Foto: repro ofic. web městské části Praha 6

„Pana starostu jsem v souvislosti s tím článkem do Playboye interpeloval, jelikož jsem se dozvěděl, že byl placený. Už na zastupitelstvu, které se konalo koncem února, jsem se vyjádřil v tom směru, že je jeho věc, pokud chce mít v tom časopise rozhovor, ale pokud je to placené z obecních peněz, tak už to považuji za závadné,“ sdělil Zpravodajskému webu Českého rozhlasu Antonín Nechvátal ze Strany zelených.

Parkovací místa v Praze blokují nepojízdná auta. Město je nesmí odtáhnout

Číst článek

Starosta Prahy 6 Kolář potvrdil, že zadal požadavek na pořízení profilových rozhovorů v lifestylových časopisech. „Když tedy přišel novinář z Playboye, tak jsem samozřejmě věděl, že tedy plní tenhle úkol. Že je to placené z veřejných peněz jsem se ale dozvěděl potom,“ říká Kolář.

Jak uvádí v odpovědi Nechvátalovi (dokument na konci článku): "Žádný jiný placený rozhovor, nepočítám-li inzerci v deníku Metro, realizován nebyl."

Podle Hradu nesplňuje kvalifikaci ani na sekretářku. Uráží mě to, brání se u soudu vyhozená památkářka

Číst článek

„Vyvodil jsem důsledky a přijal opatření, ale dodávám, že to bylo placené z peněz, které jsou určeny v rozpočtu na PR propagaci městské části a starosty. Jde o peníze schválené zastupitelstvem. Když se tedy pan Nechvátal vzteká, že jsem to neměl použít, tak mi to přijde trochu zcestné. Ty peníze byly použity na schválený účel. Neříkám, že je to správně, že se to takhle stalo, ale vyvodil jsem důsledky," dodává starosta Kolář.

Pracovníci, kteří danou inzerci zadávali, už podle starosty na radnici nepracují. Pokud mu zastupitelstvo dokáže pochybení a vyzve ho, aby peníze za rozhovor v erotickém časopise refundoval, prý to udělá.

Rozhovor starosty pro Playboy přišel na desetitisíce. | Foto: ZW ČRo

Daniela Brodcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme