Autor

Dominik Mačas

Na FF UP v Olomouci jsem studoval obor Teorie a dějiny literatury a dramatických umění. Měli jsme tam také "Rozhlasové praktikum" v jehož rámci jsme připravovali dramatizaci Erbenovy Svatební košile. Těch několik replik, které jsem tam měl, bylo mé první vystoupení na mikrofon.

Ke skutečné rozhlasové práci mi dopomohla až řízená soustava šťastných náhod, když jsem o pár let později hledal v Plzni práci. Díky Aleně Ouředníkové jsem se dostal na náměstí Míru 10, kde díky Aleně Zemančíkové začala má externí spolupráce s kulturní redakcí Českého rozhlasu Plzeň.

Téměř o rok později - v červnu 2001 - jsem se z externisty stal pracovníkem na plný úvazek. Začínal jsem jako redaktor a editor vysílání, v letech 2006 až 2009 jsem vedl kulturní redakci a v současnosti jsem členem Tvůrčí skupiny Drama a literatura. Připravuji literární pořady, četby na pokračování a dokumenty pro Český rozhlas Dvojka, Vltava a regionální vysílání Českého rozhlasu.

Za jednu z největších předností své práce považuji setkání s výjimečnými lidmi. Měl jsem možnost natáčet s řadou zajímavých osobností z řad umělců i uměnovědných odborníků, kterých si osobně velmi vážím.

Co mě baví?

Baví mne literatura a hudba.

Co mě drží nad vodou?

Sny a vzpomínky. Rodina a přátelé. Ale jinak, já jsem zdatný plavec. Stovku uplavu crawlem pod dvě minuty.

RSS autora

Články autora

|Dominik Mačas |Zprávy z domova

Studijní a vědecká knihovna v Plzni má depozitář pro další desetiletí

Nový rozsáhlý depozitář, který vystačí na nové knižní přírůstky v příštích zhruba 20 letech, otevřela Studijní a vědecká knihovna v Plzni. V objektu bývalých borských kasáren vzniklo za asi 83,5 milionu korun víc než 11,5 kilometru polic na nové knihy. Kromě toho je zde i špičkové pracoviště na konzervaci knih či velkokapacitní mrazicí box. Co nový depozitář pro knihovnu představuje se Dominik Mačas zeptal její ředitelky Ivany Horákové:

|Dominik Mačas, Vilém Janouš |Zprávy z domova

Kvůli zapomenutému kufru vyklidila policie nádraží

Provoz na autobusovém nádraží v Plzni ochromila dopoledne evakuace. Policie musela dopravní uzel na hodinu vyklidit. Důvodem byl opuštěný kufr na nástupišti po odjezdu spoje z Londýna, který pokračoval do Prahy. Mluvčí západočeských policistů Jiří Soukup řekl, že přivolaný pyrotechnik žádné nebezpeční neobjevil.