Autor

Dušan Radovanovič

Dělám rešerše a výběry z nemainstreamových médií a zahraničního tisku. Pro ČRo Plus připravuji sobotní vysílání Světa ve 20 minutách, pro Radio Wave Výběr z médií. Obsahově jsem vedl projekt Znovu89 a podílel se na projektech Hrdina.cz a Před 100 lety. V současné době edituji encyklopedii Svobodná a divoká 90. léta pro víkendové vysílání Radiožurnálu. Příležitostně píši komentáře pro Radio Wave a ČRo Plus.

RSS autora

Články autora

|Dušan Radovanovič |Zprávy ze světa

Nepřežil zlověstnou atmosféru v ulicích Káhiry. Po stopách vraždy, kterou i po roce halí tajemství

Je to už rok, co bylo v Egyptě nalezeno zmučené tělo zavražděného italského studenta Giulia Regeniho. Případ, který vyvolal mezinárodní roztržku mezi Itálií a Egyptem, je dodnes zahalen tajemstvím. Podle serveru katarské televize Al-Džazíra ale mnoho stop vede do nejvyšších míst egyptské politiky. "Egypťané věřili, že Regeni je špion. Všechna zjištění ukazují na ministerstvo vnitra," tvrdí investigativní novinář Carlo Bonini.

|Dušan Radovanovič |Zprávy ze světa

Foreign Policy: Trump může u Merkelové narazit. Kancléřka se umí ubránit machismu

Angela Merkelová nepůsobí na první pohled jako drsná politička. Mluví mírným hlasem, nemá zrovna impozantní postavu a nevládne žádným zvláštním charismatem. Pokud si ale americký prezident Donald Trump myslí, že může německou kancléřku zastrašit a donutit ji, aby jednala podle jeho vůle, mohl by se zle přepočítat, soudí server Foreign Policy.