Švédsko 3:7 Česko

Mobile Internet Forum v Praze ukazuje trendy v mobilním internetu

V Praze dnes začal třetí ročník odborné konference Mobile Internet Forum 2010. Celý den budou probíhat přednášky odborníků a panelové diskuse.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zprávy stanice BBC World na DVB-H telefonu Nokia N92

Zprávy stanice BBC World na DVB-H telefonu Nokia N92

Mezi hlavními tématy se objeví například tzv. chytré telefony nebo problematika přetížení sítí a možné reakce operátorů.

Konference je podle ředitele médií vydavatelství Internet Info Aleše Miklíka cílena primárně na odbornou veřejnost, nicméně vítá každého se zájmem o nové technologie a nové trendy v mobilním internetu. Nejde tedy jen ryze o odbornou záležitost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Miklík mluvil na Rádiu Česko o konferenci Mobile Internet Forum 2010

Program konference je sestavený z řady přenášek a diskusí.

„Snažíme se ohlédnout za tím, co se událo za uplynulý rok v rychle se rozvíjející oblasti mobilního připojení a mobilního internetu. Je toho opravdu hodně. Zajímavé je, jak operátoři reagují na vysoké zatížení sítí chytrými telefony, kterých je čím dál více. To se řeší nejen u nás, ale i v zahraničí,“ uvedl Miklík.

„Zajímavé také je, jak se vyvíjí mobilní reklama nebo jak se provozovatelé webových služeb srovnali s tím, že čím dál více uživatelů na ně přistupuje z mobilních telefonů. Trendů je celá řada,“ pokračoval.

Novinky představí Nokia i Seznam

Chytrých telefonů je na trhu čím dál více. I uživatelé podle Miklíka počítají s tím, že budou využívat data velmi intenzivně. S tím zase nepočítali operátoři, když před několika lety budovali své sítě.

„V současné době tedy řeší balancování výkonu ve prospěch dat, protože sítě jsou optimalizované spíše pro přenos hlasu,“ uvedl ředitel médií vydavatelství Internet Info.

Jedním z témat konference by měla být také mobilní reklama. Podle slov spoluorganizátora konference se jí daří i v České republice. Dvě třetiny majitelů mobilních telefonů podle statistik dostanou jednou za měsíc nějaké reklamní sdělení.

„Provozovatelé i mediální agentury se učí zacházet s těmito novými formáty. Důležité je, aby uživatel nebyl obtěžován v tom svém soukromém prostoru. Pokud se ale postaví kampaň tak, aby přinesla uživatelům třeba nějakou slevu, lidé většinou takovou nabídku vítají,“ vysvětlil Miklík.

Mobile Internet Forum 2010 není pouze odbornou konferencí. Návštěvníci si v Showroomu Konferenčního centra City na Praze 4 mohou prohlédnout i poslední novinky z dílen společností jako jsou Nokia, Seznam nebo Microsoft.

„V případě Nokie jde o nové modely jejích telefonů, zejména N8 případně X6. Návštěvníci si mohou vyzkoušet v praxi, jak fungují pokročilé funkce. U Seznamu je zajímavé podívat se na to, co chystá na příští rok, třeba mobilní verze populárních map či využití turistických podkladů,“ nastínil ředitel médií vydavatelství Internet Info.

A dodal, že na konferenci se objeví klíčová jména mezi lidmi, kteří se v tomto oboru pohybují. Patrik Zandl, šéfredaktor Lupa.cz, měl například úvodní přednášku o stavu mobilního internetu v ČR. Petr Koubský, známý konzultant a odborník v IT, celou konferenci provází a pak je tu celá řada lidí ze zainteresovaných firem.

Martin Křížek, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme