A. Brunclík: Dálnice D47 možná nebude dokončena včas

Dálnice D47, která má spojit Ostravu s D1 a která pokračuje přes Bohumín až na polské hranice, možná nebude dokončena včas. Na dostavbu totiž chybí peníze. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Alfred Brunclík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba dálnice D47 | Foto: F. Tichý

"Ona měla být dokončena teď v listopadu 2009 v plném rozsahu do Ostravy a hraniční úsek měl být zprovozněn příští rok - z Bohumína ke státní hranici. Tato věc je skutečně ovlivněna nedostatkem financí. My jsme k potřebným zhruba sedmi a půl miliardám v letošním roce dostali na tento úkol jenom dvě a půl," připomněl Brunclík.

Podle Brunclíka je možné že D47 bude zprovozněna alespoň částečně. Ředitelství silnic a dálnic ale podle něj bude mít nedostatek peněz i příští rok. Původní plány totiž hovoří o 70 miliardách, nakonec by ale do výstavby silnic mohlo jít něco okolo 59 miliard.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Jindřich Šídlo, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme