AAA auto se stahuje z burzy, za akcii nabízí 23,30 Kč. Minoritní akcionáři proti ceně protestují

Valná hromada skupiny autobazarů AAA rozhodla o stažení akcií z pražské burzy. Návrh podal zakladatel firmy Anthony Denny, který drží skoro 80 procent akcií. Majoritní podíl ve firmě chce prodat. Když akcie vykoupí, zjednoduší se proces prodeje a snadněji najde strategického investora. Valná hromada stanovila výkupní cenu na pražské burze na 23,30 Kč za kus. Akcie firma stahuje také z budapešťské burzy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peugeot 206 1998-2003 | Foto: auta.yauto.cz

Akcie tří áček se na pražské burze za cenu přes 23 korun obchodují, minoritní akcionáři ji ale odmítají.

Tvrdí, že cena by neměla vycházet z průměrných cen akcií na trhu, ale z výsledků hospodaření a potenciálu společnosti do budoucna. Hrubý zisk z prodejů se firmě zvýšil o 28 procent.

Autobazary se hájí tím, že stanovily cenu podle platné legislativy. S tím, že akcie jsou podhodnocené, souhlasí někteří analytici.

Pavel Ryska z J&T Bank říká, že cena sice odpovídá tržní hodnotě akcií na burze za poslední dobu, firma ale odchází z trhu v době, kdy se jí začalo dařit, a to by se mohlo projevit v růstu ceny.

Upisovací cena 55 korun

Podle Jiřího Šimary z Cyrrusu je v současnosti firma v mnohem lepší kondici, než byla při vstupu na burzu před šesti lety, kdy byla upisovací cena 55 korun.

Minoritní akcionáři chtějí jednat s firmou o ceně 80 korun za jeden cenný papír. Zveřejnili inzerát, ve kterém hledají všechny podobně smýšlející a nespokojené majitele akcií a hlavně vyzývají ke spolupráci větší akcionáře. Pod iniciativou je podepsána společnost GES Invest, konkrétně pak Emil Buřič.

Pro server ihned.cz uvedl, že ve hře o vyšší výkupní cenu akcií AAA Auto je možnost případné žaloby. Nejbližší valná hromada společnosti, kde by k nějaké změně mohlo dojít, je naplánovaná na červen. Obchodování s akciemi na pražské burze má skončit 28. června.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme