Adolf Sieber

Adolf Sieber měl motocykly rád odjakživa. Ale nebýt syna, kterého přesvědčil, aby přesedlal z motokár právě na motorky, nikdy by je nevyráběl. Sieber, který je původní profesí strojař, dnes pod značkou MotoSieber vyrábí motocykly pro začínající jezdce od sedmi, deseti a dvanácti let. Jezdí na nich ale i junioři nebo senioři. Počet závodních strojů Sieber se sice zatím počítá v desítkách kusů, ale už je vyváží i do Velké Británie a Francie. Přitom jejich vývojem se vážněji zabývá teprve několik let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adolf Sieber

"Pomohla nám účast na výstavě v Paříži a recenze v odborném časopise," říká o cestě na zahraniční trhy českokrumlovský podnikatel. Jeho stroj už dokázal vyhrát i mistrovství Anglie. Také to obchodu pomáhá. Letos se proto snaží prorazit do Švédska a veřejnosti představit další tři typy nových motocyklů. Rád by se také dostal na trh Spojených států amerických a Kanady.

Za svou konkurenční výhodu pokládá Sieber nižší hmotnost svých strojů. Ty jsou díky kompletní hliníkové konstrukci a kolům z hořčíkové slitiny lehčí až o patnáct kilogramů. Tím jsou i ovladatelnější. Poněvadž závody dětí se jezdí na tratích pro motokáry s řadou zatáček, výjezdy jsou rychlejší a každá desetina k dobru se počítá. Cena takového motocyklu se přitom pohybuje od 67 do 100 tisíc korun.

O konstrukci i obchod se Adolf Sieber stará sám. Motory kupuje v Itálii, výrobu většiny dílů zadává strojírenským firmám vybaveným potřebnou technologií a technikou. Svou přednost stejně jako ostatní malí podnikatelé a živnostníci vidí v pružnosti a rychlosti. "Konkurence je velká a lepit něco na koleně nemá smysl. Ta práce musí mít nějakou logiku," říká podnikatel, který se stal nejlepším živnostníkem v Jihočeském kraji.

Zdroj: Hospodářské noviny

Podrobnosti o soutěži Živnostník roku 2006 a přehled všech finalistů najdete v tomto článku na stránkách ČRo 1 - Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme