Aerolinky Niki koupí za 20 milionů eur majitel British Airways

Novým majitelem nízkonákladových rakouských aerolinek Niki se stane britská letecká skupina International Airlines Group. Vlastník leteckých společností British Airways, Iberia a Vueling v pátek podle agentury Reuters uvedl, že za zkrachovalou firmu zaplatí 20 milionů eur (zhruba 511 milionů Kč) a poskytne jí dodatečnou likviditu až 16,5 milionu eur.

Londýn/Vídeň (Aktualizováno: 23:48 29. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti Niki | Foto: Wikimedia Commons CC-BY-3.0

Obchod má být dokončen do konce února příštího roku, napsala agentura APA. Dalšími uchazeči o převzetí aerolinek byli jejich zakladatel a bývalý automobilový závodník Niki Lauda a cestovní kanceláře TUI a Thomas Cook.

IAG založila za účelem převzetí Niki v Rakousku dceřinou firmu své nízkonákladové španělské aerolinky Vueling. Fungovat bude samostatně, nová společnost plánuje, že převezme zhruba 740 zaměstnanců Niki. Získá až 15 strojů Airbus A320 a právo odlétat a přistávat na letištích ve Vídni, Düsseldorfu, Mnichově, Palmě de Mallorca nebo Curychu, napsaly agentury.

Niki Lauda má zájem o rakouské aerolinky Niki. Ryanair nabídku na jejich převzetí odvolal

Číst článek

Životaschopná část

„Niki byla ekonomicky nejvíce životaschopnou částí společnosti Air Berlin a její zaměření na dovolenkové lety výborně zapadá do strategie Vuelingu," uvedl v tiskovém prohlášení šéf IAG Willie Walsh.

Na převzetí aerolinek Niki se již v říjnu dohodla největší německá letecká společnost Lufthansa. Byla ale nucená dohodu zrušit kvůli negativnímu postoji Evropské komise. Aerolinky Niki následně požádaly soud o zahájení konkurzního řízení.

Niki provozuje především dovolenkové lety do destinací jako jsou Kanárské ostrovy, severní Afrika a Turecko. V Německu a Rakousku zaměstnává zhruba 1000 lidí. Posledním majitelem firmy byla druhá největší německá letecká společnost Air Berlin. Ta letos v srpnu vyhlásila platební neschopnost.

ČTK, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme