Rytmus života nebo Chvilka pro tebe. Agrofert může koupit Bauer Media, povolil antimonopolní úřad

Holding Agrofert může prostřednictvím své mediální společnosti Mafra koupit vydavatelství volnočasových časopisů Bauer Media v Česku i na Slovensku. Spojení povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, oznámil to v pátek v tiskové zprávě. Koncern Agrofert vložil loni současný premiér a šéf ANO Andrej Babiš do svěřenských fondů.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Titulní strany časopisů Bauer Media

Titulní strany časopisů Bauer Media | Zdroj: Bauer Media

„Spojení nenaruší hospodářskou soutěž. Rozhodnutí již nabylo právní moci," oznámil předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj.

Agrofert už nebude sponzorovat festival Colours of Ostrava. Koncern musí šetřit

Číst článek

Bauer Media vydává v Česku časopisy pro ženy, programové časopisy, časopisy o životním stylu, bulvární časopisy a například i křížovky a motoristické časopisy.

Do jeho portfolia patří 30 časopisů, jsou mezi nimi třeba Rytmus života, Pestrý svět, Chvilka pro tebe, Cosmopolitan, Esquire, Týdeník Televize nebo Žena a život. Na trhu volnočasových časopisů má zhruba třetinový podíl.

Loni podle výroční zprávy prodala spolu s dceřinou společností Bauer Media Praha přes 43 milionů výtisků auditovaných časopisů, které si četlo 3,4 milionu lidí. Firma byla loni v zisku 152 milionů korun s čistým obratem 702 milionů korun.

Mafra vydává například deníky Lidové noviny nebo Mf Dnes a provozuje servery Lidovky.cz a iDnes.cz. Majitelem Agrofertu byl premiér Andrej Babiš, loni v únoru jej převedl do svěřenských fondů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme