Česko 5:1 Lotyšsko

Agrofert i PKN Orlen souhlasí s odtajněním dohod

Agrofert Andreje Babiše i polský PKN Orlen - dva aktéři privatizace státního podílu v Unipetrolu - souhlasí se zveřejněním smluv, které prodej petrochemického holdingu provázely. Právě ony by měly vyvrátit podezření z korupce, které na privatizační proces padlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

šéf Orlenu Igor Chalupec | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Agrofert reagoval na opakovanou žádost PKN Orlen o souhlas se zveřejněním smluv. Jejich podrobnosti se Orlen a Agrofert pod vysokou pokutou zavázaly zachovat v tajnosti. Se zveřejněním musejí souhlasit obě smluvní strany. Vedení plockého koncernu v prohlášení uvedlo, že jeho cílem je očištění podniku od obvinění, která se objevují v tisku. Odtajnění dohod s Agrofertem k tomu má přispět.

Důkazem etického a transparentního jednání má být i souhlas Orlenu se zveřejněním dohod s českým Fondem národního majetku o prodeji Unipetrolu. O souhlas žádala česká strana. Orlen se chce nyní soustředit na vzrůst hodnoty Unipetrolu a na další expanzi - účastní se soutěže o rafinérie a čerpací stanice v Turecku.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme