Akcie americké automobilky General Motors se vrátily na burzu

Americká automobilka GM se vrátila na burzu. V posledním roce a půl procházel největší americký výrobce aut bankrotem a tvrdou restrukturalizací. Většinovým vlastníkem se stala vláda, která na záchranu GM věnovala asi 50 miliard dolarů z kapes daňových poplatníků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velkým GMC v USA pomalu odeznívá

Velkým GMC v USA pomalu odeznívá | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

„General Motors se stala znovu veřejně obchodovatelnou společností,“ prohlásil prezident Barack Obama. Vláda se tak zbavila skoro poloviny svého podílu.

„Američtí daňový poplatníci můžou doufat, že dostanou zpátky víc, než vláda na záchranu vlajkové lodi amerického průmyslu věnovala,“ uvedl sebejistě prezident Obama.

Aby vláda získala zpátky, co do GM investovala, bude cena akcií muset dál růst. To není podle analytiků nemožné, ale zřejmě to nějakou dobu potrvá. V každém případě odborné kruhy hodnotí zatím záchranu General Motors jako úspěch.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme