Akcie se na pražské burze propadly na desetiměsíční minimum

Pražská burza ve čtvrtek zažila vlnu panických výprodejů. Ceny některých akcií se propadly na desetiměsíční minimum. Ačkoli burza oslabuje většinu týdne, čtvrtek překonal nejčernější představy obchodníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská burza | Foto: Burza cenných papírů

Dopoledne to přitom začínalo celkem poklidně. Kolem oběda, kdy vrcholila první vlna propadů, už ale začalo být rušno. O úsilí obchodníků svědčí to, že se dnes zobchovaly akcie za 7 miliard 781 milion korun. Přitom obvyklý objem obchodů v klidných časech je kolem tří miliard za den.

Od konce loňského prosince akcie ztratily přes devět procent, což byl zatím daleko nejhorší start do nového roku v historii. Nejvíce prodeje postihly realitní emise v čele s firmou ECM. Ta za dnešek ztratila dalších 7 procent z ceny. Podobně jako další realitní firma - ORCo. Oslaboval i ČEZ - jednu chvíli dokonce téměř 6 procent. Cena 1 240 korun ale přilákala kupce, takže pokles zabrzdil a ztratil jen 3,75 procenta.

Česká měna ve čtvrtek posilovala. Prolomila rekord, když se dostala na 25 korun 82 haléře za euro.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme