Majiteli supermarketů Albert klesl zisk. Hospodaření firmy poškodily stávky v USA

Maloobchodní společnosti Ahold Delhaize, která v České republice vlastní supermarkety a hypermarkety Albert, klesl ve druhém čtvrtletí provozní zisk meziročně o jedenáct procent na 594 milionů eur, tedy v přepočtu na 15,3 miliardy korun. Hospodaření nadnárodní firmy poškodily dubnové stávky v některých jejích obchodech ve Spojených státech.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Unsplash, Fikri Rasyid | Zdroj: Fotobanka Unsplash | CC BY 1.0,©

Ahold, který má většinu aktivit na východě USA, ve svém prohlášení uvedl, že kvůli jedenáctidenní stávce v obchodech Stop & Shop ve státech Connecticut, Massachusetts a Rhode Island odepsal z provozního zisku 100 milionů eur.

Výsledek byl však jen mírně pod očekáváním analytiků, kteří předpovídali zisk v průměru na 596 milionů eur. Tržby skupiny se zvýšily o 1,5 procenta na 16,3 miliardy eur.

V Albertu už nekoupíte piva Litovel, Zubr a Holba. Pivovarníci si stěžují na ‚nevyvážené podmínky‘

Číst článek

Ostatní podnikání si ale vedlo dobře a společnost potvrdila své celoroční cíle snížit náklady o 540 milionů eur a vytvořit volné cash flow ve výši 1,8 miliardy eur.

Tržby společnosti v USA nepatrně vzrostly na jedenáct miliard eur a v Nizozemsku o 3,8 procenta na 3,68 miliardy eur. Tržby z online obchodu pak v USA stouply o čtrnáct procent na 221 milionů eur a v Nizozemsku o pětadvacet procent na 554 milionů eur.

Ahold vstoupil na český trh v roce 1990. V současnosti v Česku provozuje více než tři stovky hypermarketů a supermarketů značky Albert a zaměstnává kolem 17 000 lidí.

hav, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme