Uber zavádí v pěti městech USA měsíční předplatné, zákazníci nebudou muset řešit výkyvy cen

Alternativní taxislužba Uber začala v pěti amerických městech nabízet možnost předplatného – takzvaný Ride Pass. Díky tomu se zákazníci vyhnou růstu cen v dopravních špičkách a jiných žádaných termínech. V příštím roce by se pak služba měla rozšířit i do dalších amerických měst, informoval server BBC.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uber (ilustrační foto) | Foto: Hannah McKay | Zdroj: Reuters

Paušální tarif stojí 24,99 dolaru, tj. asi 561 korun, měsíčně v Los Angeles a 14,99 dolaru, tj. 337 Kč, v Austinu, Denveru, Miami a Orlandu.

Firma chce své klienty přesvědčit, že je ekonomičtější používat její služby a vzdát se vlastních automobilů. Ride Pass je odpovědí na stížnosti na cenové výkyvy během dne na stejných trasách.

New York zmrazí licence pro sdílené taxislužby. Chce snížit dopravní zácpy a podpořit tradiční žluté taxíky

Číst článek

„Klasickým příkladem je každodenní dojíždění: zaplatíte nízkou cenu za cestu do práce, jen abyste zjistili, že jízda domů je jiný příběh,“ uvedl produktový manažer Dan Bilen.

„Chceme, aby se Uber stal spolehlivou alternativou k jízdě vlastním vozem s cenou, kterou si lidé mohou dovolit pro každodenní přepravu,“ dodal.

Ride Pass je způsob, jak udržet pevné ceny pro jakoukoli jízdu, kdekoli a kdykoli ve městě za měsíční poplatek.

Společnost předpokládá, že její klienti by tímto způsobem ušetřili až 15 procent měsíčně ze svých současných výdajů. Paušál se vztahuje na všechny jízdy služeb UberX, Uber Pool a Uber Express v daném měsíci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme