Internetový obchod Alza opět funguje. Po výpadku obnovil vydávání zboží

Z největšího českého e-shopu Alza.cz už si mohou zákazníci opět vyzvedávat objednané zboží. Firmě se v úterý podařilo opravit počítačový systém, který nefungoval od pondělního odpoledne. Lidé si kvůli výpadku nemohli vyzvednout tisíce objednávek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internetový obchod Alza.cz | Zdroj: Alza.cz

„Všechny systémy Alza.cz jsou již funkční a plně v provozu. Logistická centra odbavují objednávky zákazníků,“ uvedla pro Radiožurnál mluvčí společnosti Patricie Šedivá.

„Výpadek se týkal pouze interního informačního systému Alzy. Web i mobilní aplikace byly po celou dobu v provozu a zákazníci mohli objednávat. Objednané zboží si mohou zákazníci vyzvedávat ihned po obdržení informační SMS,“ doplnila.

Českem se šíří nebezpečná SMS, která sbírá citlivé osobní údaje. Zaštiťuje se jmény velkých e-shopů

Číst článek

Výpadek systému postihl Alzu v pondělí kolem 16. hodiny. „Za výpadkem stojí hardwarová chyba, která není obvyklá,“ upřesnila mluvčí firmy.

Kvůli selhání celého datového úložiště musel e-shop provést úplnou obnovu dat ze záložních kopií. Obnova trvala celou noc až do úterního odpoledne.

Alza.cz se za výpadek zákazníkům omluvila. Podle mluvčí firma pracuje na opatřeních, aby se závada neopakovala. Kvůli zrychlenému odbavení všech objednávek e-shop mimo jiné posílil směny v logistických centrech.

Loni obsloužil e-shop Alza.cz přes 2,9 milionu unikátních zákazníků, přičemž odbaveno bylo přes 7,9 milionu objednávek. V lednu to uvedl místopředseda představenstva Tomáš Havryluk. V Česku a na Slovensku má firma přes 40 obchodů a od roku 2014 prodává zboží do dalších 26 zemí EU. Výpadek postihl všechny země.

Největší tuzemský internetový prodejce Alza.cz loni zvýšil obrat na rekordních téměř 21 miliard korun bez DPH, což je meziročně o 20,7 procenta více. Předsedou představenstva a zakladatelem e-shopu je Aleš Zavoral. Alzu vlastní skupina investorů, kteří ji ovládají přes holdingovou společnost L. S. Investments Limited se sídlem na Kypru. Daně platí firma v Česku.

ada, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme