American Airlines vyřadí Boeing 737 MAX až do listopadu. Opatření se denně týká 115 letů

Americké aerolinky American Airlines ponechají letouny Boeing 737 MAX mimo provoz nejméně do 2. listopadu, denně se toto opatření dotkne asi 115 letů. Letecká společnost, která dosud počítala s výlukou těchto strojů do 3. září, to v neděli oznámila v tiskovém prohlášení.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadla 737 MAX, která jsou nejprodávanějším modelem Boeingu, byla po celém světě odstavena mimo provoz v březnu. | Zdroj: Reuters

Již v pátek o prodloužení odstávky do 3. listopadu informovaly aerolinky United Airlines. Nyní se očekává, že ke stejnému kroku přistoupí i Southwest Airlines, které zrušily lety Boeingů 737 MAX do 1. října.

United Airlines vyřazují Boeingy 737 MAX až do listopadu. V září a říjnu zruší kolem 5000 letů

Číst článek

Rozhodnutí American Airlines i United Airlines není překvapující s ohledem na to, že koncem června americký Federální úřad pro letectví našel nové problémy u letounů Boeing 737 MAX.

Úřady nyní zkoumají software, který je za potíže tohoto typu letadla zodpovědný. Zatím tedy není jisté, kdy federální úřad opět lety umožní.

Letadla 737 MAX, která jsou nejprodávanějším modelem Boeingu, byla po celém světě odstavena mimo provoz v březnu. Důvodem byly dvě letecké katastrofy s 346 oběťmi na životech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme