Američané zvažují žalobu na konkursní správkyni Letu Kunovice

Americká firma CzechAmerican Aerospace zvažuje žalobu na správkyni konkursní podstaty společnosti Let Kunovice. Správkyně podle ní výběrové řízení na nového vlastníka Letu zmanipulovala. Američané už však v polovině srpna u krajského soudu neuspěli s protestem proti průběhu veřejné soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí Roman Verner z brněnského studia Českého rozhlasu, první návrh na vydání zákazu nakládání s majetkem Letu, který přišel těsně před jeho prodejem, krajský soud smetl ze stolu. Nyní CAA útočí přímo na správkyni konkursní podstaty Zlatavu Davidovou, kterou prý k rozhodnutí o prodeji kunovické firmy Moravanu Otrokovice vedly osobní motivy. Davidová však dokládá, že se tento zahraniční investor zúčastnil pouze prvního ze dvou kol tendru a dál už nepokračoval. "Myslím si, že i pro americké subjekty by měla platit pravidla, která se v tomto státě vyhlásí", řekla Davidová Českému rozhlasu. Správkyně majetku letecké firmy je přesvědčena, že za vířením problémů stojí neúspěšná konkurence vítězného Moravanu.

Marika Táborská, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme