Americká automobilka Chrysler zastaví na měsíc výrobu

Chrysler přeruší na měsíc výrobu ve všech svých závodech. Důvodem je finanční krize a problémy s odbytem. Automobilka Chrysler tvoří spolu s General Motors a společností Ford takzvanou Velkou trojku tradičních amerických automobilek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čelní pohled | Foto: daimlerchrysler.com

Výroba se zastaví v 30 továrnách ve Spojených státech, Mexiku a v Kanadě. Na třicet dnů se přestanou vyrábět značky Chrysler, Jeep a Dodge. Cekový prodej automobilky klesl v listopadu skoro o polovinu.

Přerušením výroby se chce její vedení mimo jiné snížit množství hromadících se zásob a náklady na součástky a výrobu. Potřebuje totiž naléhavě ušetřit peníze. Výroba se tradičně okolo Vánočních svátků tak jako tak přerušuje.

Tentokrát ji ale továrny Chrysler zastaví 19. prosince a nezahájí dřív než 19. ledna. Automobilka žádala spolu s General Motors a Ford neúspěšně o finanční pomoc americký Kongres. Z Velké trojky detroitských automobilových výrobců je ekonomicky nejslabší.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme