Americká firma Anheuser-Busch koupila Budějovický měšťanský pivovar

Americká pivovarnická společnost Anheuser-Busch koupila firmu Budějovický měšťanský pivovar. Dostala se tak k části jejích registrovaných ochranných známek s názvem Budweiser Bier, o které vede dlouholeté spory s Budějovickým Budvarem. Uvedly to Hospodářské noviny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malé pivovary - ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle mluvčího Budvaru Petra Samce je to pro firmu informace velmi čerstvá a překvapivá, změna vlastníka Měšťanského pivovaru ale nemění nic na stabilním postavení duševního vlastnictví firmy:

„V současné době dopady této změny analyzujeme z hlediska strategického, právního, obchodního i ekonomického. Nicméně už v téhle chvíli můžeme říci, že změna vlastníka měšťanského pivovaru nemění nic na stabilním postavení jak našeho duševního vlastnictví, to znamená ochrany známek, ochrany označení původu a dalších ochranných prvků, nedotýká se to ani naší právní subjektivity, ani našich obchodních aktivit,“ řekl Samec.

Mluvčí Budvaru také potvrdil, že si zmíněným krokem Američané otevírají cestu k případné privatizaci pivovaru.

Američané se s oběma českými pivovary soudí o ochranné známky už 34 let.

Pavlína Fendeková, Tomáš Medek, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme