Americká vláda začala jednání s Volkswagenem o urovnání emisního skandálu

Zástupci Spojených států a německé automobilky Volkswagen začali jednat o tom, jak urovnat spory kvůli emisnímu skandálu. Společnost se bude snažit docílit toho, aby proti ní v Americe skončilo trestní řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo Volkswagenu na továrně ve Wolfsurgu (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Rozhovory mezi Volkswagenem a představiteli amerického ministerstva spravedlnosti by mohly vyústit v dohodu, ve které by automobilka přiznala vinu za manipulace s emisemi, souhlasila s nezávislým dohledem a zaplatila pokutu.

Částka finančního postihu zatím definitivně určená není, nicméně deník The Wall Street Journal píše, že by taková pokuta mohla v přepočtu dosáhnout skoro třiceti miliard korun.

Ale ať už bude jakkoliv vysoká, bude představovat další finanční zátěž pro společnost. Firma řeší další spory také v Evropě a už v červnu navíc přistoupila na to, že za urovnání vládních a spotřebitelských žalob v Americe zaplatí dalších v přepočtu až 376 miliard korun, o tom ale ještě musí rozhodnout soud.

Software pro manipulaci s výsledky emisních testů má v Americe na 570 tisíc vozů. Pro srovnání, v České republice má sporný software zhruba dvě stě tisíc aut. Po celém světě jde pak přibližně o jedenáct milionů vozů.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme