Američtí zákonodárci chtějí pomoci lidem postiženým hypoteční krizí

Američtí zákonodárci se snaží podpořit trh s bydlením. Dolní komora Kongresu schválila zákon, který obsahuje mimo jiné plán výhodných hypotečních úvěrů podporovaných státem. Právě špatná situace na trhu s nemovitostmi je považovaná za jednu z hlavních příčin současných ekonomických problémů Spojených států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kongres USA | Foto: Alexandr Pícha

Nová legislativa má za úkol pomoci lidem neschopným splácet hypotéky. Počítá mimo jiné také se zavedením historicky prvního jednotného celonárodního systému licencí pro zaměstnance finančních institucí, kteří obchodují s hypotékami a jinými druhy půjček.

Mnozí republikáni byli proti přijetí zákona, který podle jejich názoru pomáhá nezodpovědným lidem splatit jejich dluhy a netrestá bezskrupulózní bankéře. Už v příštích dnech podle očekávání ale schválí novou legislativu Senát a Bílý dům dal najevo, že ji bez odkladu podepíše i prezident George Bush.

Martin Hromádka, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme