Anonymní akcie by mohl řešit i zákon o obchodních korporacích

Vládní návrh zákona o obchodních korporacích zřejmě poslanci na říjnové schůzi projednávat nebudou. Nově by se v předloze totiž měly řešit i anonymní akcie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo spravedlnosti | Foto: Marián Vojtek

Ministerstvo spravedlnosti vypracovalo rozsáhlý pozměňovací návrh, který nabízí dvě možnosti: zaknihování v centrálním depozitáři a také tak zvanou imobilizaci, kdy by seznamy vlastníků vedly banky.

Ústavně právní výbor sněmovny chce návrh podrobněji probrat nejen na odborné, ale i politické úrovni. Navíc, jak řekl místopředseda výboru občanský demokrat Marek Benda, je třeba počkat, jak anonymní akcie vyřeší zákon o veřejných zakázkách:

„Je celkem evidentní, že nejprve musí proběhnout nějaké řešení v dnešním zákoně o veřejných zakázkách, které má upravit příští dva roky. Pak má cenu upravovat obchodní zákoník, který má začít platit od 1. 1. 2014. Takže čekáme na toto řešení, a pak teprve podle toho upravíme obchodní zákoník.“

Věra Pfeifferová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme