Anonymní vkladní knížky definitivně končí

Ještě tři pracovní dny do konce roku mohou využít klienti České spořitelny k převodu svých úspor z anonymních vkladních knížek. Anonymní vklady totiž v prosinci skončí. Střadatelé o peníze nepřijdou, ale už nemohou počítat s novými úroky. Na anonymních vkladních knížkách zůstává odhadem 20 až 25 miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Střadatelé o své úspory ani v příštím roce nepřijdou, ale už nemohou počítat s žádnými úroky. "Budou moci ještě následujících 10 let Pochopitelně od 1. ledna příštího roku již vklady nemůžeme úročit."

Podle Věry Černé z tiskového oddělení České spořitelny zůstává na anonymních vkladních knížkách odhadem 20 až 25 miliard korun. Úroky, které už spořitelna nebude muset od ledna připisovat, využije na náklady spojené s rušením anonymních vkladů. "Prostředky, které bychom získali tím, že vklady nebudou úročeny, zhruba tak pokryjí náklady, které Česká spořitelna má s převodem anonymních vkladních knížek. Jsou to náklady na reklamu, na marketing a řadu věcí, které jsou spjaty s převodem vkladních knížek."

Při převodu anonymních vkladních knížek dnes a 30. či 31. prosince ale musejí klienti České spořitelny počítat s delší čekací dobou. "Potvrdilo se naše očekávání, že na konci roku bude do poboček kvůli výměně vkladních knížek přicházet více klientů. Zatím však tento nápor zvládáme bez problémů."

Markéta Kaclová, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme