Antimonopolní úřad chce zahájit správní řízení s RWE Transgas

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže chce zahájit správní řízení se společností RWE Transgas kvůli vysokým cenám zemního plynu. Po schůzce s předsedou Energetického regulačního úřadu Josefem Fiřtem to řekl předseda úřadu Martin Pecina. Uvedl totiž, že RWE Transgas je na trhu dominantní a ještě nějakou dobu bude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hořící plyn | Foto: MORA Moravia, a. s.

Antimonopolní úřad podezřívá společnost RWE Transgas z porušení pravidel hospodářské soutěže. Jak Pecina potvrdil, úřad dostal podnět na zahájení řízení o případném zneužití dominantního postavení na trhu s plynem.

"Jde nám o to, zda společnost nezneužívá dominantního postavení tím, že by si diktovala takové podmínky do smluv, které s cenou plynu na světových trzích nesouvisí a které by byly nevýhodné pro odběratele. Budeme šetřit podnět, který nám přišel. Požádám o schůzku vedení RWE Transgas a budu chtít, aby přijalo taková opatření, která by rozptýlila naše podezření, že by k nějakým nekalým praktikám mohlo docházet," upřesnil Pecina.

Podnět k šetření ze zneužití dominantního postavení na trhu úřadu před časem podal jeden z klientů podniku. Informace zákazníků, že RWE Transgas zneužívá dominantního postavení na trhu, mluvčí společnosti Martin Chalupský jednoznačně odmítl.

"Jsme přesvědčeni o tom, že naše ceny jsou nastaveny správně a jsou nastaveny přesně podle toho, jak se ceny vyvíjejí na světových trzích s ropou a se zemním plynem. Všichni jsme v posledních dnech a týdnech zaznamenali obrovskou explozi cen ropy. Reakce v oblasti plynárenství na sebe nenechaly dlouho čekat," řekl Chalupský.

Lenka Rákosová, Jaroslav Skalický, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme