Antimonopolní úřad znovu potvrdil vyloučení Arevy z tendru na dostavbu Temelína

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potvrdil vyloučení společnosti Areva z tendru společnosti ČEZ na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Rozhodnutí ale zatím není pravomocné, firma se proti němu opět může odvolat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaderná elektrárna Temelín | Zdroj: ČTK

Francouzskou firmu vyřadil ČEZ z tendru v říjnu, Areva se proti rozhodnutí už dvakrát odvolala. ČEZ nadále posuzuje nabídky americké společnosti Westinghouse a česko-ruského Konsorcia MIR.1200.

ČEZ v říjnu vyřazení Arevy zdůvodňoval tím, že nabídka Arevy údajně nesplňovala zákonné požadavky ani vylučovací kritéria ČEZu a podle zákona o veřejných zakázkách musela být vyřazena.

Areva se proti rozhodnutí nejprve odvolala k samotnému ČEZu, který její stížnost odmítl. Francouzská společnost poté podala žádost o pozastavení tendru k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, ale ani u něj opakovaně neuspěla.

Náklady na dostavbu temelínské elektrárny se odhadují na 200 až 300 miliard korun. Stavba třetího a čtvrtého bloku má být hotova nejpozději v roce 2025, vítěze tendru chce ČEZ vybrat ještě letos.

Petra Hosenseidlová, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme