Apple prý zatím nemá na trhu s tablety konkurenci

Akcie společnosti Apple budou podle analytiků růst. Apple, který se dnes chystá představit svůj nový iPad, totiž podle odborníků zatím na trhu s tablety nemá konkurenci, a to i přesto, že podobné výrobky představí Motorola nebo Research in Motion. Tablet je mezi uživateli stále oblíbenější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Apple iPad | Foto: Apple Inc.

„Představení (nového iPadu, pozn.red.) bude určitě sledované, ale reakce, co se týče akcií Applu, dnes nebude. Reakce zřejmě přijde až tehdy, když nová generace iPadu přijde na trh. Což by mělo být někdy na začátku dubna,“ řekl analytik makléřské společnosti BH Securities Kamil Bednář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Analytik společnosti BH Securities Kamil Bednář a šéfredaktor serveru Root.cz Petr Krčmář ve Světě o deváté.

Uživatelé a experti očekávají u nového iPadu změny především na hardwarové stránce. „Čeká se, že nový iPad přijde se snížením hmotnosti, zmenšením velikosti při zachování velikosti displeje. Celkově má být přístroj menší, elegantnější a lépe se s ním bude pracovat,“ přiblížil šéfredaktor serveru Root.cz Petr Krčmář.

Na uživatele ale pravděpodobně bude čekat i nový software. Spekuluje se i tom, že by Apple mohl nabídnout nové služby. „To jsou všechno nepotvrzená očekávání. Naopak zklamání by přišlo ve chvíli, kdyby se jednalo jen o novou verzi, která by nebyla nijak technicky vylepšená, a Apple by si schovával technické novinky až na podzim,“ poznamenal Krčmář.

Nechce být PC

Oproti konkurenci má podle Krčmáře Apple velkou výhodu. „Nesnaží se vyrábět zařízení, které má funkce nahrazující funkce běžného stolního počítače, ale naopak vytváří vlastní kategorii zařízení, se kterou právě začal iPad. Navíc iPad je značka sama o sobě. V tom mám Apple ohromný náskok,“ řekl šéfredaktor serveru Root.cz.

Také podle všech velkých analytických domů nebo bank mají akcie firmy Apple jednoznačně pozitivní výhled s vyššími cílovými cenami oproti aktuální úrovni. „Očekává se, že trh s tablety má skutečně velkou budoucnost. Podle toho, co jsem teď četl, ovládá Apple až devadesát procent trhu s tablety. Čili může říct, že iPad tvoří trh s tablety,“ dodal analytik Bednář.

Tablet od společnosti Apple pak má podle Krčmáře úspěch právě proto, že nenahrazuje klasický počítač, ale vytváří specializované zařízení zaměřené na mobilitu, rychlou práci v terénu nebo prohlížení specielních médií.

Roman Chlupatý, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme