Apple vymění baterie

Americká počítačová firma Apple vyzvala 1 milion 800 tisíc zákazníků, aby si bezplatně vyměnili baterie v noteboocích Macintosh. Japonské baterie Sony v těchto počítačích totiž můžou způsobit požár.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výrobní značení baterií | Foto: Archiv Apple

Apple se k tomuto kroku odhodlal poté, co k několika menším požárům při zkratu baterií skutečně došlo. Následoval tak americký Dell, který má s bateriemi od firmy Sony stejné zkušenosti. Dell dokonce stahuje 4 milióny 200 tisíc baterií ze svých notebooků. Jde o vůbec největší podobné případy s elektronikou v Americe.

Vadné lithium-ionové baterie byly vyrobené v Japonsku a nemusejí nést logo Sony. Zkraty způsobují nepatrné částečky kovů v jejich článcích. Společnost Sony budou stát reklamace až 270 miliónů dolarů.

Baterie v nejnovější řadě Apple MacBook a MacBook Pro už tyto problémy nemají. Apple's stahuje baterie z iBook G4, a PowerBook G4, které se prodávaly ve Spojených státech a v dalších zemích od října 2003 až do dneška. Dell i Apple doporučují zákazníkům, aby baterie hned vyndali. Až do jejich výměny můžou pracovat s notebooky zapojenými přímo do sítě.

Alexandr Pícha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme