ARAL v Německu skončí s prodejem Normalu 91

Bezolovnatý benzín Normal 91 už zanedlouho v sousedním Německu u čerpacích stanic společnosti ARAL nenajdete. Důvodem je prudký pokles poptávky po tomto typu paliva. Ten následoval poté, co se vyrovnaly ceny Normalu 91 a benzínu Super s oktanovým číslem 95.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čerpací stanice Aral | Foto: de.wikipedia.org

"Pokud odbyt Normalu 91 bude nadále klesat, stáhneme tento produkt natrvalo z nabídky našich čerpacích stanic," prohlásil předseda představenstva společnosti ARAL Stefan Brok. Ještě v listopadu měl tento typ paliva 25procentní podíl na prodeji bezolovnatého benzínu. Teď je to pouhých 14 a do konce roku zřejmě podíl nebude ani desetiprocentní.

ARAL provozuje po celém Německu bezmála 2400 čerpacích stanic a je podle vlastních údajů jedničkou na trhu. Analytici se domnívají, že zastavením prodeje Normalu 91 společnost výrazně ušetří na nákupu benzínu, na dopravě i skladování. Podle expertů budou krok ARALu zřejmě následovat i další společnosti.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme