Arbitráž ocelářské skupiny ArcelorMittal proti Česku byla přerušena

Česká republika se zbavila jednoho ze dvou arbitrážních řízení, které proti ní vedla ocelářská firma ArcelorMittal. Chce totiž s firmou najít smírčí řešení. V rámci arbitráže, která byla přerušena, Mittal po Česku požadoval 20 miliard jako odškodnění za vyloučení z účasti na privatizaci společnosti Vítkovice Steel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítkovice Steel | Foto: www.frydecko-mistecko.cz

Ocelářská skupina ArcelorMittal se přihlásila do soutěže o privatizaci vítkovické společnosti. Stát ji ale kvůli jiné soudní při ze soutěže vyloučil. Firma pak kvůli tomu žalovala Česko u mezinárodní arbitráže. Celkem chtěly Mittalovy firmy na Česku ve dvou arbitrážích vymoci 25 miliard korun.

Nyní obě strany požádaly o přerušení arbitrážního řízení. Informoval o tom mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob: "Nyní probíhají smírčí jednání obou stran. Věřím, že v řádu několika měsíců by se ta věc měla vyřešit. Co se týče druhé arbitráže s Mittalem, tak případná dohoda o narovnání by zahrnovala i tuto druhou arbitráž."

Na smírčím jednání se dohodl během říjnové návštěvy v Praze majitel ocelářského impéria Lakšmí Mittal s ministrem financí Miroslavem Kalouskem.

Tomáš Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme