Za problémy na železnicích dostane Arriva další pokutu. Ministerstvo ji zatím vyčíslilo na 670 000

Ministerstvo dopravy vyčíslilo za nedostatky ve vlacích pokutu pro firmu Arriva na 670 000 korun. Za měsíc provozu provedlo ve vlacích tohoto dopravce 23 kontrol. Další sankce budou za zpoždění nebo nevypravení vlaků. Na twitteru to ve středu uvedl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Arriva od poloviny loňského prosince jezdí na státem objednávaných linkách Praha-Tanvald, Kolín-Nový Bor, Praha-Rakovník a Praha-Písek-České Budějovice.

Praha (Aktualizováno: 12:47 15. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arriva | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Ředitele Arrivy Daniela Adamku jsem osobně informoval, že za zjištěné nedostatky ministerstvo vyčíslilo pokutu na 670 000 korun,“ napsal Kremlík na twitteru. „Sankce za zpoždění, nevypravení vlaků nebo nenavázání na další spoje budou následovat po dodání čtvrtletních výkazů,“ doplnil.

Kremlík koncem prosince oznámil, že problémy u rychlíkových linek Arrivy se zabývá ministerstvo i Drážní úřad. Ministerstvo v minulosti vedle zpoždění a odřeknutí některých vlaků dopravce zaznamenalo potíže s prodejem jízdenek ve stanicích nebo netopící soupravu.

Za měsíc provozu 23 kontrol vlaků. Ředitele Arrivy Daniela Adamku jsem osobně informoval, že za zjištěné nedostatky ministerstvo vyčíslilo pokutu na 670tis. Kč. Sankce za zpoždění, nevypravení vlaků nebo nenavázání na další spoje budou následovat po dodání čtvrtletních výkazů.

11:35 – 15. 01. 2020

3 12

Server iDnes.cz také napsal, že strojvedoucí této firmy dvakrát nerespektovali návěstidlo s příkazem zastavit a výpravčí si opakovaně stěžovali na to, že se nemohou domluvit se strojvedoucími z ciziny.

Liberecký kraj vyměřil Arrivě pokutu 815 tisíc. Důvodem jsou zpoždění vlaků i nefunkční odbavování

Číst článek

Arriva, která je dceřinou firmou německých drah Deutsche Bahn, na svém webu zveřejnila omluvu cestujícím.

Arrivě za problémy v železniční dopravě vyměřil pokutu už Liberecký kraj, vyčíslil ji na 815 000 korun. Hlavním důvodem je nefunkční odbavovací systém a také informační systém ve vlacích, který byl ještě na začátku ledna v němčině.

O sankcích vůči firmě bude v únoru rozhodovat i Zlínský kraj. Před týdnem uvedl, že za zpoždění nebo nefungující prodej jízdenek v některých vlacích uplatní vůči Arrivě pokutu v řádu statisíců korun. V obou těchto krajích dopravce od nového jízdního řádu provozuje některé regionální vlaky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme