Automobilka Hyundai bude možná vyrábět i u nás

Do České republiky možná zamíří další významná světová automobilka. Po společnostech Peugot a Toyota zvažuje investici na našem území také jihokorejská automobilka Hyundai. ČRo 1 - Radiožurnálu to bez bližších podrobností potvrdil generální ředitel agentury Czechinvest Martin Jahn, který s firmou Hyundai právě jedná v Mnichově na výstavě forCars.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hyundai | Foto: Hello Discount.Com

"S firmou Hyundai jsme v jednání o potencionálním projektu a v České republice je to velmi předběžná fáze průzkumu nových lokalit a v současné době bohužel nemůžeme sdělovat podrobnosti o tomto projektu. Bohužel nemůžu ani potvrdit žádné lokality v České republice ani v jiných zemích" řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Martin Jahn.

Přehrát

00:00 / 00:00

M.Jahn: Automobillka Hyundai bude možná i v ČR

V úvahu připadá kromě jiných lokalit i průmyslová zóna v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Do ní by se musela investovat asi miliarda korun. Severomoravský poslanec za ODS Karel Sehoř se domnívá, že by polovina této částky připadla na výkup pozemků a polovina na inženýrské sítě.

V poslední době Praha usilovala o dvě obří investice automobilek BMW a PSA Peugeot Citroen-Toyota. V prvním případě šlo zhruba o miliardu marek a středočeský Kolín porazilo německé Lipsko. Investici PSA za 1,5 miliardy eur se však Kolínu nedávno podařilo získat.

Automobilka Hyundai Motors zvýšila loni svůj prodej o 9,3 procenta na rekordních 1,6 miliónu vozů. Čistý zisk Hyundai za první polovinu současného finančního roku dosáhl 462,8 miliónu dolarů.

Jiří Kratochvíl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme