Automobilka Porsche jedná s neznámým investorem

Na dobré cestě k nalezení solventního investora je prý německá automobilka Porsche. Ta se kvůli snahám o převzetí Volkswagenu dostala do velkých finančních potíží. Dluhy výrobce sportovních vozů se vyšplhaly na 9 miliard eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Porsche 911 GT2 | Foto: Ondřej Jánoška

Spekuluje se o tom, že investor pochází z arabského světa, což ale mluvčí Porsche odmítl potvrdit. Spoluvlastník firmy a současně šéf dozorčí rady Volkswagenu Ferdinand Piëch ale příchod investora v této fázi odmítá. Podle něj není dost dobře možné, aby se na plánované fúzi Porsche a Volkswagenu podílel třetí subjekt. Další významný hráč, dolnosaský ministerský předseda Christian Wulff, považuje vstup dalšího investora za smysluplný.

V tuto chvíli ale není vůbec jasné, zda k fúzi skutečně dojde. Námluvy obou společností byly z iniciativy odborové rady VW přerušeny. "Vedení Porsche neví, co vlastně chce a nehraje s otevřenými kartami," zaznívá z Volkswagenu. Stále zřetelněji se rýsuje možnost, že největší evropská automobilka Porsche sama převezme.

Přečtěte si také:
Porsche nepohltí automobilku Volkswagen, v plánu je fúze obou koncernů
Zahraniční tisk o dopadech prasečí chřipky v Evropě a fúzi Volkswagenu a Porsche
Volkswagen bude vyrábět nové rodinné auto v Bratislavě

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme