Automobilky Renault, Nissan a Daimler začnou spolupracovat

V automobilovém průmyslu se schyluje k další významné spolupráci renomovaných společností. Francouzská automobilka Renault, její japonský partner Nissan Motor a německý konkurent Daimler dnes představily plány na vytvoření partnerství.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zadní pohled

Zadní pohled | Foto: Mercedes

Daimler podle dostupných informací získá v Renaultu i Nissanu 3,1 procenta akcií. Renault a Nissan na oplátku obdrží po 1,55 procenta akcií Daimleru. Podíl Renaultu v Nissanu klesne na 43,2 procenta ze současných zhruba 44 procent.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéfredaktor portálu Auto.cz Ondřej Láník ve Světě o desáté.

„Je to hlavně signál o tom, že automobilky spolu začínají spolupracovat, což je vleká novinka. Je to taková malá revoluce,“ řekl šéfredaktor portálu Auto.cz Ondřej Láník.

Jisté podle něj, že by měly firmy společnými silami začít vyrábět nová miniauta značek Renault a Smart.

Společnost Daimler je známá především produkcí luxusních automobilů Mercedes-Benz. Renault, který s Nissanem spolupracuje už několik let, se snaží oslovit co nejnižší vrstvu zákazníků, stejně jako japonský výrobce.

Tomáš Pavlíček, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme