Avast se chystá vstoupit na burzu v Londýně, hodnota firmy je až 90 miliard

Antivirová společnost Avast Software sídlící v Praze plánuje podle agentury Reuters vstoupit na Londýnskou burzu. Firma o to chce údajně usilovat v polovině příštího roku, pokud to umožní podmínky na trhu.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antivirus Avast (ilustrační foto) | Foto: Smartmockups | Zdroj: Český rozhlas

Agentura Reuters odhaduje, že by burza mohla podnik ohodnotit v přepočtu až na téměř 90 miliard korun. Majitelé Avastu si podle Reuters už najali jako poradce firmu slavné rodiny Rothschildů.

Pokud se plány skutečně potvrdí, šlo by podle agentury o dosud největší technologickou primární emisi akcií ve Velké Británii. Mluvčí Avastu ale odmítla zprávy o vstupech na burzu komentovat.

CIA se do českého Avastu nedostala. Nebyli schopni najít významnou slabinu, tvrdí společnost

Číst článek

Pro společnost ale každopádně případný vstup na burzu představuje velmi důležitý krok kupředu, myslí si spoluvydavatel magazínu 067.cz Petr Koubský.

„Po spojení s AVG je to jistě aktuální záležitost, protože té firmě nezbývá nic jiného než růst a zaútočit na pozici největšího vydavatele bezpečnostních softwarových technologií na světě, k čemuž má slušně našlápnuto. Takže ten krok je naprosto logický,“ řekl Radiožurnálu Koubský.

Firma se navíc už o vstup na burzu pokoušela před pěti lety, ale kvůli špatným podmínkám na trhu pak od plánů ustoupila.

Pokud zůstaneme na poli počítačových technologií a tedy především bezpečnosti, tak velmi známá a úspěšná je také brněnská firma Safetica Technologies. Ta už před lety obsadila pozici v žebříčku stovky nejlepších technologických firem v Evropě, který každoročně sestavuje americký časopis Red Herring.

Firma se zaměřuje na ochranu citlivých dat a má zastoupení ve víc než 50 zemích světa. A co se týká přímo londýnské burzy, tak tam už v minulosti se svými akciemi figurovala například těžební firma NWR nebo třeba výrobce léků Zentiva.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme