Babiš si zadal audit svých příjmů, výsledky by mohl zveřejnit příští týden

Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš si zadal audit svých příjmů za posledních 22 let. Chce tak dokázat, že měl miliardu a půl na nákup dluhopisů své tehdejší společnosti Agrofert.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněm Ano, Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

Babiš už zveřejnil potvrzení od banky, že dluhopisy za skoro jeden a půl miliardy korun platil ze svého účtu. Teď chce dokázat, kde se taková částka na jeho účtu vzala, řekl Babiš k auditu v České televizi.

„Ten audit by mohl být hotov do konce týdne a příští týden bych ho zveřejnil. Potvrdí, že skutečně ty příjmy, které jsem oficiálně deklaroval, jsem měl,“ řekl Babiš.

Babišovými dluhopisy by se v úterý mohli zabývat i poslanci. Ve sněmovně by se totiž do posledního čtení mohla dostat novela, která zvýší daňové odpočty pro dobrovolné dárce krve. Ministr financí k ní chce připojit návrh na zdanění korunových dluhopisů, které v minulosti nakoupili od firem jejich majitelé nebo lidé, kteří jsou se společností ekonomicky propojení. To by se mělo týkat i obchodů z minulosti, takže by Babiš musel dluhopisy zdanit.

Babiš nemusel výnosy z dluhopisů danit, protože nakupoval korunové dluhopisy. A ty jsou od daní osvobozené.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme