Bankou roku je poprvé Československá obchodní banka

V letošním ročníku soutěže Fincentra Banka roku poprvé zvítězila Československá obchodní banka. Nejdůvěryhodnější bankou roku je Česká spořitelna a nejdynamičtější Air Bank.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSOB banka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Československá obchodní banka rok od roku posilovala, až zvítězila v hlasování odborné poroty,“ řekl Petr Stuchlík, zakladatel Fincentra.

„Zvítězila prostě proto, že je podle jejího názoru nejlepší. Je lepší než Česká spořitelna a Komerční banka, které tradičně anketu vyhrávaly.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Výsledky ankety představil Petr Stuchlík, zakladatel Fincentra

Podle jeho slov v minulých letech ČSOB u porotců příliš nepomáhal způsob, jakým způsobem v roce 2000 převzala bývalou Investiční a poštovní banku.

„Pro odborníky byla ta banka těžko uchopitelná a taková zvláštní. To vše je postupem let zapomenuto,“ poznamenal Stuchlík.

Nejdůvěryhodnější bankou roku je Česká spořitelna.

„Pro Čechy je symbolem solidnosti, serióznosti. Má velkou síť poboček, bankomatů,“ vysvětlil oblibu České spořitelny Stuchlík.

V kategorii nejdynamičtější banky roku vyhrála Air Bank.

„Přišla s dravým, do určité míry zábavným stylem marketingu. Nabídla jasně definované služby, které oslovily statisíce Čechů, a vnesla na český bankovní trh drive, který tady dosud nebyl,“ ocenil její prvenství Petr Stuchlík.

V pojišťovnictví zůstalo vše při starém. Za vítěznou Českou pojišťovnou následovala Allianz pojišťovna a Kooperativa pojišťovna.

Vladimír Kroc, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme