Barack Obama jedná s poradci o ekonomice

Nezaměstnanost v Americe vyskočila na čtrnáctileté maximum. Dosahuje nyní 6,5 procenta. Oznámilo to americké ministerstvo práce s tím, že americká ekonomika ztratila jen v říjnu skoro čtvrt milionu pracovních příležitostí. Právě o ekonomice jedná se svými poradci nově zvolený prezident Barack Obama.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajky USA | Foto: Ondřej Malý

Miliardář Warren Buffet, zástupci společností jako Time Warner nebo Google a bývalí členové vlády prezidenta Clintona. To jsou lidé, kteří tvoří ekonomický tým nově zvoleného demokratického prezidenta Baracka Obamy.

Právě z jejich středu si bude podle všeho vybírat osobu na klíčový post ministra financí. Obama má za několik hodin dnes vystoupit na první tiskové konferenci po úterním zvolení. Očekává se, že bude odpovídat především na personální a ekonomické otázky.

Jeho štáb zatím potvrdil jen jmenování personálního šéfa Bílého domu. Stane se jím kongresman z Illinois Rahm Emanuel. Jména ministrů ale podle dosavadních informací nezveřejní před koncem příštího týdne.

Barack Obama chce ještě na podzim protlačit Kongresem první záchranný balíček v hodnotě asi 100 miliard dolarů. Další rozsáhlejší plány, hlavně daňové změny pro lidi s nižšími příjmy, chce mít hotové začátkem příštího roku. Obama se ujme prezidentské funkce 20. ledna.

Milan Kopp, Vít Pohanka, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme