Benzin by se měl nejpozději od 1. 1. 2007 povinně prodávat s biosložkou

Počítá s tím novela zákona o ovzduší, kterou schválili na červnové schůzi poslanci. Opatřením, které ještě posoudí Senát a prezident republiky, dodrží naše země podle předkladatelů závazkům, které má k Evropskému společenství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čerpací stanice | Foto: Jan Rosenauer

Někteří odborníci se ale obávají, že po zrušení tendru na domácí výrobce bioetanolu vláda tento slib nesplní a nyní i poruší zákon.

Velký časový problém v tom vidí například tajemník příslušné meziresortní komise Milan Křikava : "Tak se to celé posouvá zatím z časového hlediska neznámo kam. To znamená, pokud by vláda měla podle zákona vybrat oprávněné výrobce. Podle mého názoru by to bylo řešení, protože jinak by se tato zákonná povinnost musela řešit dovozem, což asi není účelem."

Obavy, že se čeští výrobci bioetanolu nestačí včas připravit, ale nesdílí předseda zemědělského výboru sněmovny, poslanec ČSSD Ladislav Skopal. Podle něj má do konce srpna předložit návrhy na další postup řešení této otázky speciální vládní komise a zvláštní pracovní skupina, která vzniká na ministerstvu zemědělství: "Výběrová řízení podléhala ministerstvu pro životní prostředí. Pan ministr požádal vládu o pozastavení a nyní se čeká na vyjádření vládní komise, jak pokračovat dál."

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme