Ceny pohonných hmot výrazně klesají. Benzin už stojí méně než před válkou na Ukrajině

Pohonné hmoty v uplynulém týdnu dál výrazně zlevnily, benzin už je levnější než před začátkem války na Ukrajině. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 36,69 korun, před týdnem byl o 1,78 koruny dražší. O 1,79 koruny na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 38,07 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Nejlevněji natankují řidiči v Ústeckém kraji, nejdráž v Praze (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ceny paliv v Česku klesají od konce října, od té doby Natural 95 zlevnil na litru o víc než šest korun a nafta zhruba o 9,30 koruny.

Nejlevnější paliva natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr benzinu v průměru za 35,94 koruny. Naftu tam prodávají průměrně za 37,51 koruny. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 37,67 koruny. Nafta se tam tankuje za 39,02 korun za litr.

Pohonné hmoty v Česku zlevňují, cena je nejnižší za posledních pět týdnů

Číst článek

Benzin byl podle dat CCS naposledy levnější letos 7. února, tedy před začátkem ruské invaze na Ukrajinu, tehdy za něj řidiči dali v průměru 36,65 koruny za litr. Rusko napadlo Ukrajinu 24. února. Litr Naturalu 95 tehdy v Česku stál v průměru přibližně 37,50 korun a nafta vyšla na necelých 36,50 koruny.

Během dvou týdnů pak cena benzinu vyskočila skoro na 47,30 korun/l a cena nafty téměř na 49,60 korun/l. Od té doby ceny kolísaly. Na začátku letních prázdnin se průměrná cena Naturalu blížila 48 korunám z litr, což byla dosud nejvyšší úroveň.

Zhruba stejně tehdy stála nafta, dražší byla jen na jaře krátce po vpádu ruské armády na Ukrajinu. V meziročním srovnání je nyní benzin o 17 haléřů na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 2,59 koruny na litru méně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme