Přes 34 korun za litr. Benzin je v Česku nejdražší od prosince 2014, zdražila i nafta

Ceny pohonných hmot v Česku nadále rostou, průměrná cena benzinu poprvé od prosince 2014 překročila 34 korun za litr. Nafta je nejdražší od loňského ledna, stojí víc než 32 korun. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejlevnější benzin nyní natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr v průměru za 33,68 koruny | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 34,01 koruny, před týdnem byl o devět haléřů levnější. O 26 haléřů na litru zdražila nafta, za litr dieselu teď řidiči dají průměrně 32,05 koruny.

Za nedostatek benzínu v Británii může i pandemie. Dálkoví řidiči raději jezdí krátké trasy, míní Přibán

Číst článek

V meziročním srovnání je benzin dražší o více než 6,20 koruny. Za naftu platili motoristé koncem loňského září o pět korun méně než v současnosti, vyplývá z údajů CCS.

Nejlevnější benzin nyní natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr v průměru za 33,68 koruny. Nafta je nejlevnější ve Zlínském kraji, litr tam prodávají průměrně za 31,72 koruny.

Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde benzin stojí téměř 34,60 koruny. Průměrná cena nafty v metropoli je 32,79 koruny za litr.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme