Berlín zvyšuje tlak na dosažení dohody o řeckém dluhu ještě před pondělním summitem

Dohoda o řeckém dluhu musí být podle Německa připravena ještě o víkendu. V pondělí se v Bruselu sejdou lídři zemí platících eurem a také ministři financí. Podle německé kancléřky Angely Merkelové ale musí být nová dohoda připravená ještě před začátkem samotného summitu, jinak se na něm o dalších půjčkách rozhodovat nebude. Řecko s novými návrhy zatím nepřišlo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Případ odposlechů telefonu kancléřky Merkelové německá justice zastavila (ilustrační foto)

Případ odposlechů telefonu kancléřky Merkelové německá justice zastavila (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Je třeba jasně říct, že na summitu můžeme o řeckém dluhu rozhodovat, pouze pokud budeme mít podklady k dohodě,“ varovala Angela Merkelová.

Pokud Řecko nepřijde s návrhem, jak ve státním rozpočtu ročně ušetřit zhruba 50 miliard korun ročně, věřitelé Aténám zbývající půjčky neschválí.

Pondělní summit v takovém případě bude muset podle zdrojů agentury Reuters začít projednávat otázky kolem hrozícího řeckého bankrotu. Všechny strany tlačí čas. Řecko musí na konci června zaplatit dlužných přes 40 miliard korun.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme