Ekologický paradox. Bio zeleninu a ovoce balí Švýcaři do plastu častěji než obyčejnou

Většina bio ovoce a bio zeleniny se ve Švýcarsku prodává v plastových obalech, zatímco u standardních výrobků je podíl mnohem menší. Švýcarská organizace pro ochranu spotřebitelů zjistila, že v plastu se prodává 84 procent organicky pěstovaného ovoce a zeleniny, v případě konvenční produkce je to 44 procent.

Bern Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Většina bio ovoce a bio zeleniny se ve Švýcarsku prodává v plastových obalech, zatímco u standardních výrobků je podíl mnohem menší (ilustrační snímek) | Zdroj: Profimedia

„Pro ekologicky smýšlející spotřebitele, kteří zpravidla přikládají zvláštní význam ekologicky šetrné spotřebě, je to dvojnásob nepříjemné,“ uvedla švýcarská organizace pro ochranu spotřebitelů.

Planeta bez odpadů. Lidem, kteří chtějí omezit spotřebu obalů, vycházejí vstříc i řetězce

Číst článek

Do průzkumu vybrala 221 produktů v deseti obchodech v Bernu a Basileji, včetně maloobchodních gigantů Migros, Coop, Denner, Aldi a Lidl, napsal server swissinfo.ch.

Spalovny i cementárny

Řetězec Migros v reakci uvedl, že jeho cílem pro letošní rok je zdvojnásobit prodej nebaleného bio ovoce a zeleniny, ale zaměřuje se na ochranu produktů a tím předchází plýtvání potravinami.

Ekologické organizace Greenpeace a ZeroWaste Switzerland tvrdí, že země nedělá dost pro to, aby svůj plastový odpad omezila.

Švýcarsko ročně vyprodukuje téměř 100 kilogramů plastového odpadu na obyvatele, ale podle spolkového úřadu pro životní prostředí je recyklováno pouze deset procent. Zbytek zmizí ve spalovnách nebo cementárnách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme