Cena bitcoinu poprvé od května překročila 50 000 dolarů. Platforma PayPal nově umožní měnu držet

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin v pondělí poprvé od května překročila hranici 50 000 dolarů (zhruba 1,1 milionu Kč). Informovaly o tom agentury Reuters a DPA. Krátce po osmé hodině se bitcoin podle serveru CoinDesk prodával za 50 350 dolarů. Za posledních 24 hodin si tak připisoval přes dvě procenta.

Frankfurt Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin v pondlělí poprvé od května překročila hranici 50 000 dolarů | Foto: Miloslav Hamřík | Zdroj: Český rozhlas

Podle severu CNBC podpořila cenu bitcoinu pondělní zpráva, že americká platforma pro digitální převody peněz PayPal umožní svým klientům v Británii kupovat, prodávat a držet kryptoměny.

Kryptoměnová burza Coinbase navíc minulý měsíc oznámila, že nakoupí kryptoměny za půl miliardy dolarů a že bude do kryptoměn investovat deset procent svých budoucích zisků.

Češi by měli víc investovat. Časy, kdy šlo inflaci porazit bez rizika, jsou pryč, radí ekonom Křeček

Číst článek

Na jaře se cena bitcoinu vyšplhala na rekordní maximum v blízkosti 65 000 dolarů. Následně však výrazně klesla a sestoupila až pod 30 000 dolarů. Za tímto poklesem stály z velké části obavy ohledně zásahů regulačních úřadů proti kryptoměnám, a to zejména v Číně.

Peking například podnikl kroky proti tamním těžařům kryptoměn a čínská centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme