Cena bitcoinu znovu stoupá, za poslední měsíc vzrostla o 60 procent

Trh kryptoměn po letošním nejsilnějším propadu zažívá znovu renesanci, informuje o tom deník E15. Jejich hodnota za poslední měsíc vzrostla asi o 60 procent. A investoři podle deníku už nestojí jen o bitcoin, který je nejznámější virtuální měnou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bitcoin (ilustrační foto) | Foto: Dado Ruvic/Illustration | Zdroj: Reuters

Hodnota kryptoměn v posledních měsících hodně kolísá. V březnu dosahovala na světě v součtu 250 miliard dolarů. Teď to je skoro 400 miliard dolarů.

Soros se chystá obchodovat s kryptoměnami, píše Bloomberg. V lednu je přitom označil za 'bublinu'

Číst článek

List píše, že nejznámější virtuální měnou je sice bitcoin. Současný růst je ale způsobený hlavně vyšším zájmem investorů o další typy virtuální měny. Patří mezi ně třeba ethereum nebo ripple.

Analytici oslovení deníkem E15 se shodují, že význam bitcoinů bude klesat i v dalších měsících, a to hlavně proto, že po celém světě pořád vzniká velké množství konkurenčních projektů.

Analytici taky upozorňují, že investice do virtuálních měn jsou hodně riskantní - jejich hodnota totiž během krátké doby může kolísat i o desítky procent.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme