Bitcoinová Praha. Česká metropole je první v žebříčku míst, kde se dá nejvíce platit kryptoměnou

Praha se může pochlubit největším počtem míst, kde se u prodejců dá zaplatit bitcoinem, píše na svém webu magazín Forbes. V hlavním městě se tak dá zaplatit kryptoměnou na 148 místech. Vyplývá to zároveň ze žebříčku, který magazín sestavil na základě údajů z mapy Coinmap, která poskytuje informace o obchodnících, který tento typ platby umožňují.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bitcoin (ilustrační foto) | Foto: Dado Ruvic/Illustration | Zdroj: Reuters

Podle magazínu Forbes si Česká republika si nevede špatně ani mimo Prahu. A jako příklad uvádí Žatec, kde se dá zaplatit na padesáti místech. Server Lupa.cz ale upozornil, že toto číslo je vysoké kvůli e-shopům, které spadají pod jednu společnost.

Česká verze magazínu Forbes ale dodává, že „se není čemu divit“. Jedním z důvodů, proč je právě v Praze tolik míst, je i fakt, že zde sídlí společnost SatoshiLabs. Ta jako první vytvořila hardwarovou peněženku Trezor. Forbes dodává, že i mapa Coinmap pochází z dílny této společnosti.

K bitcoinové metropoli přispívají i speciální bankomaty určené pro tuto měnu. „Tuzemská společnost General Bytes Services ostatně své krypto-bankomaty vyváží do celého světa,“ dodává Lupa.cz.

V pražských Holešovicích sídlí i Paralelní polis, který je kromě kavárny také prostorem pro kulturní akce, přednášky i takzvané hackathony. Paralelní polis si jako jediný na světě nechává za kávu zaplatit jen v kryptoměně.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme